DOMÁCÍ BĚLENÍ ZUBŮ

10.07.2018

Bělejší úsměv si můžete dopřát sami nebo věnovat prostřednictvím dárkového poukazu.

Nabízíme komplet na domácí bělení zubů. Součástí jsou individuálně vyrobené otisky, nosiče a bělící gel. 

Cena kompletu je 5.500,- Kč

A co to obnáší? Během návštěvy u některého z našich lékařů Vám zhotovíme otisky a při další návštěvě si už můžete odnést celý komplet domů. 

Nabízíme také dárkové poukazy na domácí bělení zubů, kterými můžete potěšit i své blízké. Poukazy nabízíme ve dvou variantách - s uvedením ceny (5.500,- Kč) nebo bez ceny.

Metoda domácího bělení je považována za nejefektivnější a také za tu s nejpředvídatelnějšími výsledky. Vzhledem k její jednoduchosti, bezpečnosti, možnosti jednodušší aplikace a nesrovnatelně nižší ceně volí více zubařů pro své pacienty právě tuto cestu bělení.

Systém domácího bělení využívá plastové nosiče, které jsou vyrobeny tak, aby pasovaly na pacientovy horní i dolní zuby. Při samotném bělení se nanáší bělící gel do nosičů, které se následně nasadí na zuby na určitou dobu a tento proces se opakuje, do požadovaného odstínu zubů. Individuální nosiče jsou zhotoveny přímo na míru pro jednoho pacienta. V naší ordinaci Vám uděláme otisky čelistí a následně se v zubní laboratoři vyrobí samotné nosiče z měkčího, ohebného plastu tak, aby přesně sedly na Vaše zuby. Plocha nosičů, která kryje přední stranu zubů, někdy nemusí zcela naléhat, což slouží jako rezervoár pro trochu větší množství gelu. Design individuálních nosičů pomáhá maximalizovat bělící efekt a odstraňovat možnost tvorby vedlejších účinků. 

Účinnými látkami, které jsou používány pro domácí bělení, jsou buď karbamid peroxid, nebo peroxid vodíku. Karbamid peroxid se používá v evropské unii o koncentraci do 16%. Výhoda používání vyšší koncentrace je, že bělící efekt se dostaví rychleji, ale nevýhodou jsou naopak vedlejší účinky (jako citlivost zubů). 

Během procesu domácího bělení byste se měl/a seznámit s tím jak správně postupovat a jak pečovat o nosiče na bělení a jak uchovávat bělicí gely. 

 • Bělící gely, skladujte prosím v chladu a temnu – nejlépe v lednici.
 • Před bělením mají být nosiče suché a do nich si následně aplikujte bělicí gel. 
 • Množství aplikovaného gelu je přibližně o velikosti skleněné špendlíkové hlavičky na jeden zub/tedy   jeden rezervoár.
 • Bělí se zuby od 5 po 5, či od 6 po 6, poslední stoličky a zuby moudrosti se již nebělí. 
 • Když máte gel nanesený v nosičích, nasaďte si nosiče do úst na vyčištěné a suché zuby (suché z toho důvodu, že se snižuje riziko zvýšené citlivosti při bělení a také proto, že případná slina na povrchu zubů může naředit bělicí gel a tím se snižuje jeho bělicí schopnost) 
 • Po nasazení nosičů již nic nejezte a nepijte (hrozí naředění gelu tekutinou a snížení efektu bělení). 
 • Bělicí proces by měl trvat minimálně  4 - 5 hodin, ale nosiče s gelem si můžete nechat nasazené celou noc. 
 • Po bělícím procesu si nosiče vyjměte a lehkými vibračními pohyby setřete kartáčkem z povrchu zubů (stačí jen krátké vyčištění, pro odstranění případného pocitu gelu na zubu) poté vypláchněte ústa. 
 • Nosiče stačí pouze lehce omýt pod tekoucí vlažnou vodou a nechat je oschnout. Bělíte tak dlouho, dokud nedosáhnete požadovaného výsledného odstínu.

Každý zub má pouze určitý potenciál na zesvětlení. Člověk může být motivován a dodržovat všechny instrukce, ale dostane se do bodu, kdy již nedochází k dalšímu bělení. Tento bod může, ale nemusí odpovídat odstínu, ve který pacient doufá. Bělící gely v nosičích také nedokáží zesvětlit stávající zubní náhrady. V případě, že se plánuje nová protetická zubní práce nebo její výměna a pacient by si chtěl také vybělit zuby, bělení by mělo být první. Odhalené kořeny zubů mají tmavší barvu jako korunka, to je způsobeno tím, že kořeny jsou tvořeny tkání zvanou dentin. Gely sice odvádějí dobrou práci při zesvětlování skloviny, nikoliv ale dentinu. Dokonce po bělení, může být rozdíl mezi barvami vybělené korunky a odhaleného kořene ještě větší.

Po bělícím procesu většině lidí přetrvávají uspokojující výsledky po dobu 2-3 let. 

Během procesu bělení je nutno se vyvarovat konzumace jídla a nápojů s vysokým obsahem pigmentů (káva, čaj, červené víno, kola, špenát, sójová omáčka…), dále kouření a používání některých kosmetických přípravků (rtěnky).

bila dieta.pdf

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Citlivost zubů je nejčastěji se vyskytující komplikací. Studie ukázaly, že 1/3 až 2/3 lidí, kteří podstoupí bělení, pociťují během tohoto procesu určitou změnu senzitivity. Může se jednat o zvýšenou citlivost na teplo, vzduch (při ústním dýchání) nebo celkový diskomfort. 

Jak minimalizovat zvýšenou citlivost? Jednou z možností je používání gelu s nižší koncentrací peroxidu, dále používání pasty určené pro citlivé zuby a třetí možností je přerušení bělení na pár dní (doporučujeme ale poradit se se zubním lékařem).

PŘEJEME VÁM HODNĚ RADOSTI Z BĚLEJŠÍCH ZUBŮ,

AV Dental

archiv článků »

Naše služby

Objednávejte se nyní na telefonních číslech:

 • +420 774 414 908
 • +420 244 402 376

Zeptejte se na cokoliv v naší internetové poradně